Snídaně v Hospodářské komoře ČR

V únoru jsme se zúčastnili diskuzní snídaně v Hospodářské komoře České republiky, kde tématem bylo: „BEZPEČNOST JE KOMPLEXNÍ POJEM“.V odkaze se můžete podívat na tiskovou zprávu s fotografiemi.https://lnkd.in/eUN8Y9Sw

Více info

CZECH-SLOVAK TECHNOLOGY SUMMIT 2023

Malé otočení se zpět na konferenci Czech Slovak Summit 2023, který se konal opět v našem oblíbeném Mikulově. Podívejte se ve zkratce, jak to na zámku vypadalo.https://www.youtube.com/watch?v=mgQMOilfa1w

Více info

Rozhovor s Alexandrou Rusňákovou na téma NIS2 a kybernetická bezpečnost

Přinášíme vám rozhovor s naší auditorkou Sašou Rusňákovou na velmi debatované téma NIS2 a kybernetická bezpečnost. Více v odkaze. https://www.itsec-nn.com/rozhovor-s-alexandrou-rusnakovou-na-tema-nis2-a-kyberneticka-bezpecnost/

Více info

Nabízíme řešení

které šetří náklady, čas i energii

Jsme mladá dynamická společnost, působící jako systémový integrátor v oblasti komplexních bezpečnostních řešení a služeb.

Ukazujeme svým klientům optimální cestu k vybudování, provozu a zdokonalování systému řízení bezpečnosti ICT.

Poskytujeme analytické služby, návrhy, realizace a provoz optimálních řešení, chránících informační aktiva a kritické procesy zákazníka.

 AXENTA se vyznačuje hlubokou znalostí, perfektním zvládnutím procesních analýz a tvořivou implementací výsledků v prospěch zákazníka.

Více o nás

Společnost AXENTA a.s. byla založena v květnu 2009 z důvodu našeho vnímání potřeby trhu na systémového integrátora v oblasti komplexní bezpečnosti, tj. bezpečnosti informačních technologií, ochrany informací a fyzické bezpečnosti.

Mise
Děláme věci jinak – nabízíme našim zákazníkům řešení na jejich palčivé problémy a vzniklé situace.

 

Motto
Lepší špetka prevence než pytel nápravných opatření!

Vize
Změnit pohled zákazníků na IT – chceme, aby jim naše funkční řešení šetřilo čas, náklady a nervy!

AXENTA a.s. je společnost založená na znalostech, které jsme získali ze zkušeností při realizacích ICT projektů nebo z vyšetřování závažných technologických havárií informačních systémů. Odtud směřuje firemní filozofie společnosti, zaměřená na prozíravost (opatrnost v jednání v očekávání příchodu negativních jevů), a tedy zaměření na řešení integrace lokálních bezpečnostních systémů, do větších celků. Spojujeme ochrany serverů, s perimetrovými zařízeními, v rámci jednotného místa mající real-time přehled o bezpečnostní situaci. Následně lze přidávat integraci s autentizačními a autorizačními systémy, bezpečnost koncových stanic nebo vylepšovat podporu procesu Incident Response.

Zakladatelé společnosti AXENTA a.s. pochází původem z prostředí bezpečnosti informačních technologií, ve kterém získali mnohaleté profesní i životní zkušenosti.

Využijte naše znalosti, šetřete svůj čas, finanční prostředky a investujte do nejlepšího, časem již prověřeného řešení.

 

Projekty spolufinancované z EU

Nasazení integrační a automatizační platformy SOAR v prostředí hybridního řešení AXENTA CyberSOC

Předmětem projektu společnosti AXENTA a.s. je zvýšení digitální úrovně, k čemuž dojde na základě pořízení a implementace pokročilých nevýrobních digitálních technologií, které přispějí k rozšíření kapacity stávající provozovny. Konkrétně se bude jednat o investici do nových softwarových a hardwarových řešení. Nejvýznamnější investicí předloženého projektu je pořízení informačního systému.

 

Vývoj optimalizované TRIAGE platformy pro rychlé zpracování dat v bezpečnostních dohledových centrech

Předmětem projektu je realizace výzkumných a vývojových aktivit v oblasti bezpečnosti dohledových center. V projektu jde především o výzkum a vývoj ověřené technologie, která bude kombinací vlastního vyvíjeného software, obsahu (know-how společnosti AXENTA a.s.) na produkty, které budou vzájemně integrovány.

 

Rozšíření a provoz specializovaného centra kybernetické bezpečnosti CyberSOC

Cílem projektu "Rozšíření a provoz specializovaného centra kybernetické bezpečnosti CyberSOC" je, zajistit provoz centra sdílených služeb zaměřeného na kybernetickou bezpečnost a rozšířit jeho stávající aktivity, za podmínky čistého nárůstu pracovních míst. V rámci projektu bude vytvořeno nově 5 pracovních míst, na odborných pozicích. Zároveň, v rámci projektu dojde k rozšíření nabízených služeb, díky kterým budou lépe pokryta rizika spojená s kybernetickými hrozbami. Projekt je financován za podpory Evropské unie.)

 

Zvýšení digitální úrovně společnosti AXENTA a.s.

Cílem projektu je zvýšení úrovně digitalizace, digitální transformace společnosti AXENTA a.s. jako celku, a to především v oblastni kybernetické bezpečnosti dat.