Útoky hackerů na nemocnice sílí

Útoky hackerů na nemocnice sílí. Umírají kvůli nim lidé. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/fakta-utoky-hackeru-na-nemocnice-sili-umiraji-kvuli-nim-lide-217153#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Více info

NÚKIB představuje evropskou směrnici NIS2

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost NÚKIB představuje evropskou směrnici NIS2. Do roku 2024 by měla mít Česká republika ve svém právním řádu implementovány požadavky nové směrnice Evropského parlamentu a Rady Evropské unie o opatřeních k zajištění vysoké společné úrovně kybernetické bezpečnosti v Unii, tzv. směrnice...

Více info

NOVINKA

Společnost UNIS COMPUTERS a.s., koupila 100% podíl ve společnosti AXENTA a.s., předním českém a slovenském dodavateli bezpečnostních řešení a služeb v oblasti monitoringu kybernetické bezpečnosti.   „AXENTA přináší do UNIS COMPUTERS velké know-how v oblasti kybernetické bezpečnosti a perfektně tak doplňuje portfolio společnosti UNIS COMPUTERS. AXENTA se dlouhodobě specializuje...

Více info

Nabízíme řešení

které šetří náklady, čas i energii

Jsme mladá dynamická společnost, působící jako systémový integrátor v oblasti komplexních bezpečnostních řešení a služeb.

Ukazujeme svým klientům optimální cestu k vybudování, provozu a zdokonalování systému řízení bezpečnosti ICT.

Poskytujeme analytické služby, návrhy, realizace a provoz optimálních řešení, chránících informační aktiva a kritické procesy zákazníka.

 AXENTA se vyznačuje hlubokou znalostí, perfektním zvládnutím procesních analýz a tvořivou implementací výsledků v prospěch zákazníka.

Více o nás

Společnost AXENTA a.s. byla založena v květnu 2009 z důvodu našeho vnímání potřeby trhu na systémového integrátora v oblasti komplexní bezpečnosti, tj. bezpečnosti informačních technologií, ochrany informací a fyzické bezpečnosti.

Mise: Děláme věci jinak – nabízíme našim zákazníkům řešení na jejich palčivé problémy a vzniklé situace.
Motto: Lepší špetka prevence než pytel nápravných opatření!
Vize: Změnit pohled zákazníků na IT – chceme, aby jim naše funkční řešení šetřilo čas, náklady a nervy!

AXENTA a.s. je společnost založená na znalostech, které jsme získali ze zkušeností při realizacích ICT projektů nebo z vyšetřování závažných technologických havárií informačních systémů. Odtud směřuje firemní filozofie společnosti, zaměřená na prozíravost (opatrnost v jednání v očekávání příchodu negativních jevů), a tedy zaměření na řešení integrace lokálních bezpečnostních systémů, do větších celků. Spojujeme ochrany serverů, s perimetrovými zařízeními, v rámci jednotného místa mající real-time přehled o bezpečnostní situaci. Následně lze přidávat integraci s autentizačními a autorizačními systémy, bezpečnost koncových stanic nebo vylepšovat podporu procesu Incident Response.

Zakladatelé společnosti AXENTA a.s. pochází původem z prostředí bezpečnosti informačních technologií, ve kterém získali mnohaleté profesní i životní zkušenosti.

Využijte naše znalosti, šetřete svůj čas, finanční prostředky a investujte do nejlepšího, časem již prověřeného řešení.

 

Projekty spolufinancované z EU

Nasazení integrační a automatizační platformy SOAR v prostředí hybridního řešení AXENTA CyberSOC

Předmětem projektu společnosti AXENTA a.s. je zvýšení digitální úrovně, k čemuž dojde na základě pořízení a implementace pokročilých nevýrobních digitálních technologií, které přispějí k rozšíření kapacity stávající provozovny. Konkrétně se bude jednat o investici do nových softwarových a hardwarových řešení. Konkrétně se bude jednat o investici do nových softwarových a hardwarových řešení. Nejvýznamnější investicí předloženého projektu je pořízení informačního systému.

 

Vývoj optimalizované TRIAGE platformy pro rychlé zpracování dat v bezpečnostních dohledových centrech

Předmětem projektu je realizace výzkumných a vývojových aktivit v oblasti bezpečnosti dohledových center. V projektu jde především o výzkum a vývoj ověřené technologie, která bude kombinací vlastního vyvíjeného software, obsahu (know-how společnosti AXENTA a.s.) na produkty, které budou vzájemně integrovány.

 

Rozšíření a provoz specializovaného centra kybernetické bezpečnosti CyberSOC

Cílem projektu "Rozšíření a provoz specializovaného centra kybernetické bezpečnosti CyberSOC" je, zajistit provoz centra sdílených služeb zaměřeného na kybernetickou bezpečnost a rozšířit jeho stávající aktivity, za podmínky čistého nárůstu pracovních míst. V rámci projektu bude vytvořeno nově 5 pracovních míst, na odborných pozicích. Zároveň, v rámci projektu dojde k rozšíření nabízených služeb, díky kterým budou lépe pokryta rizika spojená s kybernetickými hrozbami. Projekt je financován za podpory Evropské unie.)