Workoshop pro advokátní kanceláře

Novinkou naší společnosti je poskytování kybernetické bezpečnosti i pro advokátní kanceláře. V návaznosti na tutu novinku pořádáme 16.2.2023 workshop. V případě zájmu o účast nás kontaktujte na marketing@axenta.cz.

Více info

Partnerství IBM

Společnost AXENTA a.s je SILVER partner společnosti IBM v oblasti Security. Axenta a.s. dodává řešení postavené na produktech společnosti IBM jako je QRadar, Cloud Pack for Security, SOAR.

Více info

Útoky hackerů na nemocnice sílí

Útoky hackerů na nemocnice sílí. Umírají kvůli nim lidé. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/fakta-utoky-hackeru-na-nemocnice-sili-umiraji-kvuli-nim-lide-217153#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Více info

Nabízíme řešení

které šetří náklady, čas i energii

Jsme mladá dynamická společnost, působící jako systémový integrátor v oblasti komplexních bezpečnostních řešení a služeb.

Ukazujeme svým klientům optimální cestu k vybudování, provozu a zdokonalování systému řízení bezpečnosti ICT.

Poskytujeme analytické služby, návrhy, realizace a provoz optimálních řešení, chránících informační aktiva a kritické procesy zákazníka.

 AXENTA se vyznačuje hlubokou znalostí, perfektním zvládnutím procesních analýz a tvořivou implementací výsledků v prospěch zákazníka.

Více o nás

Společnost AXENTA a.s. byla založena v květnu 2009 z důvodu našeho vnímání potřeby trhu na systémového integrátora v oblasti komplexní bezpečnosti, tj. bezpečnosti informačních technologií, ochrany informací a fyzické bezpečnosti.

Mise: Děláme věci jinak – nabízíme našim zákazníkům řešení na jejich palčivé problémy a vzniklé situace.
Motto: Lepší špetka prevence než pytel nápravných opatření!
Vize: Změnit pohled zákazníků na IT – chceme, aby jim naše funkční řešení šetřilo čas, náklady a nervy!

AXENTA a.s. je společnost založená na znalostech, které jsme získali ze zkušeností při realizacích ICT projektů nebo z vyšetřování závažných technologických havárií informačních systémů. Odtud směřuje firemní filozofie společnosti, zaměřená na prozíravost (opatrnost v jednání v očekávání příchodu negativních jevů), a tedy zaměření na řešení integrace lokálních bezpečnostních systémů, do větších celků. Spojujeme ochrany serverů, s perimetrovými zařízeními, v rámci jednotného místa mající real-time přehled o bezpečnostní situaci. Následně lze přidávat integraci s autentizačními a autorizačními systémy, bezpečnost koncových stanic nebo vylepšovat podporu procesu Incident Response.

Zakladatelé společnosti AXENTA a.s. pochází původem z prostředí bezpečnosti informačních technologií, ve kterém získali mnohaleté profesní i životní zkušenosti.

Využijte naše znalosti, šetřete svůj čas, finanční prostředky a investujte do nejlepšího, časem již prověřeného řešení.

 

Projekty spolufinancované z EU

Nasazení integrační a automatizační platformy SOAR v prostředí hybridního řešení AXENTA CyberSOC

Předmětem projektu společnosti AXENTA a.s. je zvýšení digitální úrovně, k čemuž dojde na základě pořízení a implementace pokročilých nevýrobních digitálních technologií, které přispějí k rozšíření kapacity stávající provozovny. Konkrétně se bude jednat o investici do nových softwarových a hardwarových řešení. Konkrétně se bude jednat o investici do nových softwarových a hardwarových řešení. Nejvýznamnější investicí předloženého projektu je pořízení informačního systému.

 

Vývoj optimalizované TRIAGE platformy pro rychlé zpracování dat v bezpečnostních dohledových centrech

Předmětem projektu je realizace výzkumných a vývojových aktivit v oblasti bezpečnosti dohledových center. V projektu jde především o výzkum a vývoj ověřené technologie, která bude kombinací vlastního vyvíjeného software, obsahu (know-how společnosti AXENTA a.s.) na produkty, které budou vzájemně integrovány.

 

Rozšíření a provoz specializovaného centra kybernetické bezpečnosti CyberSOC

Cílem projektu "Rozšíření a provoz specializovaného centra kybernetické bezpečnosti CyberSOC" je, zajistit provoz centra sdílených služeb zaměřeného na kybernetickou bezpečnost a rozšířit jeho stávající aktivity, za podmínky čistého nárůstu pracovních míst. V rámci projektu bude vytvořeno nově 5 pracovních míst, na odborných pozicích. Zároveň, v rámci projektu dojde k rozšíření nabízených služeb, díky kterým budou lépe pokryta rizika spojená s kybernetickými hrozbami. Projekt je financován za podpory Evropské unie.)