NOVINKA

28.07.2022

Společnost UNIS COMPUTERS a.s., koupila 100% podíl ve společnosti AXENTA a.s., předním českém a slovenském dodavateli bezpečnostních řešení a služeb v oblasti monitoringu kybernetické bezpečnosti.

 

„AXENTA přináší do UNIS COMPUTERS velké know-how v oblasti kybernetické bezpečnosti a perfektně tak doplňuje portfolio společnosti UNIS COMPUTERS. AXENTA se dlouhodobě specializuje na dodávku špičkových řešení z rodiny Endpoint/Network Detection and Response, Log Management, Security Information and Event Management, Vulnerability Management a Privileged Access Management.  Své znalosti a kompetence v oblasti managementu kybernetické bezpečnosti poskytuje svým zákazníkům prostřednictvím služeb mezi než patří Security Operation Center (SOC).“, říká Vítězslav Mach, člen představenstva a ředitel UNIS COMPUTERS.

„Jejich znalosti, zákaznická struktura v České republice a na Slovensku spolu s dobře fungujícím a velmi uznávaným SOC (Security Operation Center) pro neustálý bezpečnostní dohled ICT infrastruktur, nám dává další možnosti pro poskytování žádaných služeb našim zákazníkům v této oblasti. Akvizice pro nás znamená i příchod dalších kvalitních odborníků a rozšíření našich aktivit na Slovensko“, doplňuje Vítězslav Mach.

 

UNIS COMPUTERS a.s., je významnou českou technologickou společností se zaměřením na střední a větší zákazníky, kterým dlouhodobě poskytuje služby v oblastech drátových a bezdrátových komunikačních technologií, systémů pro ukládání dat, virtualizačních technologií a budování datových center, to vše podložené následnými službami jako jsou implementace a servis. Portfolio produktů a technologií podpořené kvalitními službami v současné době využívají desítky zákazníků jak v oblastech kritické infrastruktury (nemocnice a úřady), tak v oblastech školství a komerčních podniků.

 

„UNIS COMPUTERS jako stabilní a uznávaná firma poskytne společnosti AXENTA další příležitosti pro vlastní rozvoj. Chceme využít jejich zkušenosti v síťových a komunikačních technologiích, dodat našim zákazníkům komplexnější služby v rámci technických řešení, které jsme dříve nemohli poskytnout.“, říká Lukáš Přibyl, předseda představenstva a ředitel společnosti AXENTA.

„Cítíme velké možnosti rozvoje obou společností a již teď se těšíme na využití synergií jak u našich zákazníků, tak u zákazníků UNIS COMPUTERS“, dodává Lukáš Přibyl.

 

Z pohledu zaměstnanců, zákazníků a obchodních partnerů společnosti AXENTA a.s., neznamená akvizice žádnou změnu. Společnost i nadále bude řídit stávající výkonný management a její činnost zůstává bez úprav. Cena akvizice je neveřejná.

 

 O společnosti UNIS COMPUTERS a.s.

UNIS COMPUTERS a.s. je renomovaná IT společnost s více než 20 letou zkušeností, širokou nabídkou služeb a týmem čítajícím přes 40 špičkových profesionálů. UNIS COMPUTERS patří k předním IT společnostem v České republice. Její působnost začíná u návrhů a realizací ICT infrastruktury, přes vytváření nejmodernějších IT celků jako datových center, až po zajištění bezpečnosti dat. Silnou stránkou UNIS COMPUTERS je široké spektrum servisních služeb, dlouhodobá péče o zákazníka a nadstandardní poprodejní péče. Zákazníky společnosti UNIS COMPUTERS jsou střední a velké podniky působící v nejrůznějších oborech, dále také univerzity, nemocnice a další instituce veřejného sektoru. Všem je silným, dlouhodobým a spolehlivým partnerem, který se postará o vysoce funkční IT řešení.

 

O společnosti AXENTA a.s.

Společnost AXENTA a.s., byla založena v květnu 2009, kdy trh volal po systémových integrátorech v oblasti zajištění informační a kybernetické bezpečnosti.

AXENTA je společnost založená na znalostech získaných ze zkušeností při realizacích ICT projektů nebo z vyšetřování závažných technologických havárií informačních systémů. Odtud směřuje firemní filozofie společnosti, zaměřená na prozíravost (opatrnost v jednání v očekávání příchodu negativních jevů) a tedy zaměření na řešení integrace lokálních bezpečnostních systémů do větších celků.

Nedílnou součástí je poskytování služeb bezpečnostního dohledového centra (SOC), kde společnost AXENTA dodává zákazníkům služby v podobě kontinuálního monitoringu kybernetické bezpečnosti pomocí našeho týmu operátorů, analytiků a specialistů v oblasti monitoringu kybernetické bezpečnosti.